İhracat

1970 yılında Bursa’da kurulan Kerevitaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. perakende dondurulmuş yiyecek sektöründe Türkiye’deki ilk şirkettir. Başlangıçta İskandinav Ülkeleri’ne kerevit ihraç eden Kerevitaş, 1980 yılında ihraç yapılan ülkelerin talebi üzerine donmuş meyve ve sebze üretimine başlamıştır.

Dünya standartlarına uygun bir üretim gerçekleştiren Kerevitaş, bu alanda ISO 9001, ISO 22000 ve BRC Belgesi’ne sahiptir. Ayrıca Kerevitaş, AIB (American Institute of Banking) denetimini İyi Üretim Uygulamaları (GMP) ile başarmıştır. Yiyecek hizmeti ve perakendede toplamda 400’e yakın ürünüyle Kerevitaş, ürünün hammaddesinin seçiminden o ürünün tüketiciye sunulana kadarki her aşamasının üstün kalite özellikleri göstermesi için özenle çalışır.

Kerevitaş benimsediği kalite üretim ilkeleri ve mutlak tüketici memnuniyeti sayesinde ihracat alanındaki başarısını sürdürmektedir. Böylelikle günden güne yeni pazar alanlarını takip edebilmekte, aynı zamanda bütün AB ülkelerine, Türki Cumhuriyetlere, Kuzey Kıbrıs’a, Arap Ülkelerine ve ABD’ye ihracat yapmaya devam etmektedir.