Kalite Standartları

KEREVİTAŞ Gıda Sanayi, Kalite Güvence Müdürlüğü bünyesinde kalite sistemleri, girdi kontrol, proses kontrol, gıda güvenliği olmak üzere toplam 4 ayrı süreç yürütülmektedir. Kerevitaş fabrikalarında fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik analizler kendi laboratuvarlarımızda ileri teknolojiye sahip cihazlarla ve konusunda deneyimli personeller ile gerçekleştirilmektedir.

Politikamız: Müşteriye saygılı, her kademede çalışanın yönetime katıldığı, sürekli ve yaygın eğitimin benimsendiği yenilikçi bir şirket olarak hiçbir koşulda kalite ve gıda güvenliğinden ödün vermeyerek ürün ve hizmet gerçekleştirmek ve gıda savunmasını gıda güvenliğinin tamamlayıcı bir parçası olarak ele almaktır.

Kerevitaş'ı Türkiye’nin dondurulmuş gıda lideri yapan en temel unsur ürünlerinin yetiştirilip, hasat edilmesine, işlenip, paketlenmesine kadar her aşamada dünya standartlarına uygun bir üretim gerçekleştirmesidir.

Kalite sistemimiz, 1994 yılında çalışmalarına başlanan ISO 9001 Sistemi 1997 yılında belgelendirilmiş ve son olarak 2012 yılında denetlenerek TS EN ISO 9001: 2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ile güvence altına alınmıştır.

Önleyicilik yaklaşımına dayalı Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi çalışmalarımız ise, 1997 yılında HACCP Prensiplerini uygulayarak başlamıştır. Sistem, 2003 yılında TS 13001- HACCP Gıda Güvenliği Yönetimi Sistemi Belgesi ile belgelendirilmiş son olarak 2012 yılında denetlenerek TS EN ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi adı altında gıda güvenliği garanti altına alınmıştır.

Kuruluşumuzun BRC (British Retail Consortium) tarafından belgelenmiş Gıda Güvenliği Sistemi bulunmaktadır. Özellikle perakende sektöründe büyük önem taşıyan bu belge ürünlerimizin güvenilirliğini kanıtlamaktadır.

AIB (American Institute of Baking) tarafından yapılan denetimlerinden başarılı not alan kuruluşumuz böylelikle İyi Üretim Uygulamaları (GMP) ile dünya standartlarında olduğunu kanıtlamaktadır.

Şirketimizin Köfte, Bezelye Konservesi, Dondurulmuş Küp Soğan, Hamburger Köfte, Börek, Pizza Çeşit 1 ve Çeşit 2, Mantı, Ton Balığı, Dondurulmuş Ispanak, Dondurulmuş Bezelye, Milföy, Dondurulmuş Taze Fasulye, Dondurulmuş Patates, Dondurulmuş Garnitür, Dondurulmuş Türlü, Superfresh Milföy ve Superton Ton Balığı ürünleri, Türk Standartları Uygunluk denetimine tabi tutulmuş olup TSE Uygunluk Belgeleri ile Türk Standartları Enstitüsü Kalite Güvencesi altındadır.

2011 yılında başlayan çalışmalarımız doğrultusunda ürünlerimiz TSE tarafından 2012 yılında Helal Gıda olarak belgelenmiştir. Et ve et ürünleri, tahıl ve tahıl ürünleri, meyve ve sebze ürünleri, balık ve balık ürünleri grubunda ürünlerimizin Helal Gıda belgeleri bulunmaktadır.

BRC, AIB, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi kapsamında tarladan çatala kadar tüm aşamalarda sağlıklı ve güvenli çalışmayı ilke edinmiş olan firmamız, insan sağlığına ve müşteri memnuniyetine büyük önem vermektedir.