Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu Başkanı

Mehmet Tütüncü

Özgeçmiş :

Mehmet Tütüncü Gazi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde lisans, Maltepe Üniversitesi Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı.  IRI bursu ile İtalya'da 6 ay Üretim, Kalite Kontrol ve Bakım Uygulamaları, Harvard Business School’da Stratejik Pazarlama, IMD/İsviçre, Insead/Singapore’da da çeşitli eğitimlere katıldı. 

İş hayatına 1981 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Yapı İşleri Bölümü’nde mühendis olarak başlayan Mehmet Tütüncü, 1987-1996 yılları arasında Best Rothmans Entegre Sigara ve Tütün Sanayi A.Ş’de sırasıyla Üretim Müdürü, İşletme Müdürü ve Genel Müdür olarak görev aldı. Yıldız Holding bünyesindeki ilk görevine, 1996 yılında Ülker Gıda A.Ş.’de İşletmeler Koordinatörü olarak başladı. Ülker Bisküvi ve Çikolata fabrikaları Genel Müdürlüğü, Ülker Grubu Başkan Yardımcılığı, Gıda ve İçecek Grubu Başkanlığı, Gıda Grubu Başkanlığı ve Ulker International Grubu Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2016 yılında Yıldız Holding bünyesinde kurulan Pladis organizasyonuna Türkiye, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Orta Asya’dan sorumlu Bölge CEO’su olarak atandı.  2017 yılında Güney Asya ve Latin Amerika bölgeleri ile Pladis Global Bilgi Sistemleri ve İş Modelleri Dönüşüm sorumluluğunu da alarak CEO Yardımcısı olarak görevine devam etti. 2018 yılı Ekim ayından itibaren ise Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Yıldız Holding CEO’luğu görevlerini üstlendi.  TÜGİS Yönetim Kurulu üyesi olan Tütüncü, birçok Türk ve yabancı sektörel organizasyona da üye. Food Drink Europe Yönetim Kurulu ve Food Drink Europe Liaison Komite’de de yer alıyor.

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Ali Ülker

Özgeçmiş :

1969 yılında doğan Ali Ülker, İstanbul Erkek Lisesi’nde eğitim aldıktan sonra üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat ve İş İdaresi bölümünde tamamlamıştır. IMD, INSEAD, Wharton ve Harvard’da çeşitli eğitim programlarına katılmıştır. De Boccard & Yorke Danışmanlık Şirketi ile Şirket İçi Kaizen Çalışmasında (1992) ve IESC Satış Sistemini Geliştirme ve Şirket İçi Organizasyon Projesi’nde (1997) yer almıştır.

İş hayatına 1985 yılında Ülker Gıda A.Ş. Kalite Kontrol Departmanında stajyer olarak başlayan Ali Ülker, 1986-1998 yılları arasında çikolata üretim tesislerinde ve Atlas Gıda Pazarlama A.Ş.’de Stajyer, Satış Yöneticisi, Satış Koordinatörü, Ürün Grup Koordinatörü ve Ürün Grup Müdürü pozisyonlarında görev almıştır. 1998 yılında Atlas Gıda Pazarlama A.Ş.’de Genel Müdür olan, 2000 yılında Perakende Grup Başkan Yardımcılığına getirilen Ali Ülker 2001 yılında ise Merkez Gıda Pazarlama A.Ş.’de Genel Müdürlük görevini de üstlenmiştir. 2002 yılında Gıda Grubu Başkan Yardımcılığına, 2005 yılında ise Ülker Grup Başkanlığı’na atanmıştır. 2011 yılından bu yana Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini yürüten Ali Ülker 29 Ocak 2020’de Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur.
Pazarlama ve satış alanlarında güçlü bir birikim ve tecrübeye sahip olan Ülker, inovasyon konusuna özel bir ilgi duymakta ve Grup içinde bu konuda çalışan ekipleri desteklemektedir. İngilizce ve Almanca bilen Ali Ülker evli ve 3 çocuk babasıdır.

Yönetim Kurulu Üyesi

Vehbi Merzeci

Özgeçmiş :

Vehbi Mezeci 1975 İstanbul doğumludur. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Merzeci İngilizce bilmektedir. İstanbul Ticaret Odası Komite Başkanlığı, Meclis Üyeliği ve STG (Su Ürünleri Tanıtım Grubu) Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerinde bulunmuştur. Halen İstanbul İhracatçı Birlikleri Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Sektör Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi, TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) Meclis Üyesi’dir. Evli olan Vehbi Merzeci, Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyesi’dir.

Yönetim Kurulu Üyesi

İsim Soyisim : Şükrü Çin 

Özgeçmiş :

1960 yılında doğan Şükrü Çin, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Muhasebe Finansman Anabilim dalında eğitim aldıktan sonra 1984-1991 yılları arasında tekstil, makine, ithalat ve ihracat sektörlerinde Muhasebe ve Finans yöneticisi olarak görev almıştır. 

Yıldız Holding bünyesindeki ilk görevine 1991 yılında Kontrol ve Murakabe bölümünde denetçi olarak başlayan Şükrü Çin, 1994 yılından itibaren Yıldız Holding İştiraki Besler Gıda ve Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş.’ de Mali ve İdari İşler Müdürlüğü, Mali İşler Koordinatörlüğü, Genel Müdür Yardımcılığı (Eş zamanlı olarak Yıldız Holding Gıda Grubu başkanlığına bağlı şirketlerde Mali İşler Koordinatörlüğü), Genel Müdürlük ve Dondurulmuş Gıda, Konserve ve Yağ İş Birimi CEO’luğu görevlerinde bulunmuştur.
 

Yönetim Kurulu Üyesi

İsim Soyisim : Ahmet Murat Yalnızoğlu

Özgeçmiş :

1957 yılında doğan Murat Yalnızoğlu, eğitimini İstanbul Erkek Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi ve University of Florida’da Yüksek Endüstri ve Sistem Mühendisi olarak tamamlamıştır. Çalışma hayatına 1982 yılında bilgi sistemleri ve yazılım geliştirme alanında girişimci olarak başlamıştır. 1989 yılında Arthur Andersen ve Andersen Consulting firmalarında bilgi teknolojileri odaklı yönetim danışmanlığı alanında çalışmaya başlamıştır. Daha sonra Coopers & Lybrand ve ArGe Danışmanlık firmalarında kıdemli yönetici, kurucu ve ortak olarak Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde strateji ve organizasyonel gelişim alanlarındaki danışmanlık projelerini yönetmiştir. 2006 yılından bu yana özellikle çok işli büyük şirketlerde etkin kurumsal yapıların oluşturulması çalışmalarına yoğunlaşmıştır. Yönetim Kurulu çalışmalarının etkinliğinin artırılması, kurumların baştan? doğru yapılanarak, önemli gelişimlerini sağlama alanında çok sayıda çalışma gerçekleştirmiştir. Yönetim danışmanlığının yanı sıra, çok sayıda şirkette Yönetim Kurulu Üyeliği sorumluluğu üstlenmiştir. Yönetim konusundaki deneyimlerini sivil toplum ve meslek örgütleri ile üniversitelerde, çeşitli seminer ve konferanslarda ve sosyal medyada paylaşarak iyi yönetimin faydalarının yayılmasına katkıda bulunmaktadır.


Yönetim Kurulu Üyesi

İsim Soyisim: Ceyda Aydede

Özgeçmiş :

Endüstri Mühendisliği’nden mezun olan Ceyda Aydede, profesyonel iş yaşamına Arthur Andersen’da başlamıştır. Aydede, daha sonra Migros’ta çeşitli kademelerde görev yapmıştır. Farklı sektörlerde edindiği iş deneyimini profesyonel bir halkla ilişkiler anlayışıyla birleştirerek 1989 yılında Global Tanıtım’ı kuran Ceyda Aydede, 25 yıldan uzun süredir birçok önemli halkla ilişkiler projesine imza atmıştır. Global Tanıtım’a ulusal ve uluslararası alanda birçok ödül kazandıran bu projeler Aydede’ye de prestijli ödüller getirmiştir. 2000 yılında Dünya Gazetesi’nin Halkla İlişkiler Sektörünün En Başarılı İş Kadını?, 2001 yılında ise Ankara Halkla İlişkiler Derneği ve ATO’nun Sektörü En İyi Temsil Eden Profesyonel? ödüllerini almıştır. Yeditepe Üniversitesi’nde yüksek lisans öğrencilerine halkla ilişkiler dersi veren Aydede’nin halkla ilişkiler alanında yayınlanmış kitapları bulunmaktadır.